107,6 FM

Premier: Od ciągłości relacji z Niemcami bardzo dużo zależy

Od ciągłości naszej relacji z Niemcami bardzo dużo zależy - powiedział premier Mateusz Morawiecki, który spotkał się w czwartek w Berlinie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. "Dzisiaj zobaczę się również z Olafem Scholzem, żeby kontynuować nasze dobre relacje i współpracę na wielu obszarach" - dodał

Morawiecki podczas konferencji przypomniał, że "doprowadziliśmy do tego, że loty z krajów Bliskiego Wschodu skończyły się, że dzisiaj jest to droga zamknięta". Jak jednak zastrzegł, "mamy obawy co do tego, że następną drogą migracji będzie przyciąganie i zapraszania uchodźców, migrantów z Afganistanu". "I to jest prawdopodobnie jeden z przyszłych ruchów na tej szachownicy działań planowanych przez (Alaksandra) Łukaszenkę i prezydenta (Rosji Władimira) Putina" - ocenił Morawiecki.

W jego ocenie "od ciągłości naszej relacji z Niemcami bardzo dużo zależy". "Dlatego też za chwilę zobaczę się z bardzo prawdopodobnym przyszłym kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem, żeby kontynuować nasze dobre relacje i współpracę na wielu obszarach" - zapewnił.

Czwartkowa wizyta premiera Morawieckiego w Berlinie wpisuje się w rozpoczętą w niedzielę serię spotkań z europejskimi liderami. Od niedzieli szef polskiego rządu odwiedził 7 krajów i podczas spotkań z europejskimi liderami rozmawiał o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy Unii Europejskiej.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama