107,6 FM

Taizé: COVID zmusił do zmiany planów Europejskiego Spotkania Młodych

W związku z zaistniałą sytuacją spotkanie europejskie odbędzie się w dwóch etapach: online pod koniec 2021 r. i razem w Turynie w lipcu 2022 r.

Ze względu na nowe ograniczenia związane z rozwojem pandemii niestety nie będzie możliwe przeżycie europejskiego spotkania w Turynie tak, jak sobie wyobrażaliśmy. Przykro nam, że nie będziemy mogli powitać na koniec roku tych, którzy już zorganizowali swój wyjazd. Dziękujemy Kościołom i mieszkańcom Turynu za wszystkie wysiłki podjęte w ciągu ostatnich miesięcy – napisali bracia z ekumenicznej wspólnoty z Taizé. W związku z zaistniałą sytuacją spotkanie europejskie odbędzie się w dwóch etapach: online pod koniec 2021 r. i razem w Turynie w lipcu 2022 r.

Zobacz: Adwent 2021 z „Gościem Niedzielnym” i Gość.pl

W dniach od 28 grudnia 2021 r. do 1 stycznia 2022 r. odbędzie się spotkanie online. Transmisje będą realizowane z Turynu, z udziałem niektórych braci i młodzieży z tego regionu. Chętni będą mogli wziąć udział w spotkaniu za pośrednictwem Internetu. Program zostanie opublikowany w najbliższym czasie.

Następnie, w dniach od 7 do 10 lipca 2022 r., Kościoły Turynu zapraszają młodych z Europy do licznego przybycia na ten nowy etap pielgrzymki zaufania na ziemi. Uczestnicy będą mieszkali u rodzin i w parafiach w okolicy, będą spotykali się na modlitwie, wymianie doświadczeń i warsztatach. Młodzi ludzie, którzy tego pragną, będą mogli zatrzymać się na kilka dni w Taizé w drodze do Turynu lub po spotkaniu w drodze powrotnej – piszą organizatorzy.

Zobacz, jak było we Wrocławiu w 2019 r.:

Europejskie Spotkanie Młodych Taize. Wrocław 2019 - relacja wideo
Gość Niedzielny

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama