107,6 FM

19.12.2021 | Kim jest abp Adrian Galbas? | Różne oblicza młodych: jedni z wiarą oragnizaują Sylwestra, inni nie wracają do Kościoła

– Moim pierwszym zamierzeniem jest bardziej słuchanie niż mówienie – zapowiedział nowy abp koadiutor archidiecezji katowickiej Adrian Galbas SAC w pierwszej rozmowie w studiu Radia eM, w audycji "Tym żyje Kościół". Podkreślił, że bardzo ważny jest dla niego charyzmat zgromadzenia pallotynów, do którego należy, a który zawiera się w słowie: razem. – Najciekawszym i najbardziej ulubionym okresem mojej pracy było bycie proboszczem – zauważył.
Ks. abp Adrian Galbas wspominał w audycji „Tym żyje Kościół” swoją młodość w Bytomiu, a także m.in. posługę biskupią w diecezji ełckiej.

Pierwsza rozmowa w Radiu eM z abp. koadiutorem Adrianem Galbasem
Radio eM

wersja audio - cz.1:

wersja audio - cz.2:

- Bez wiary by się nie udało - mówią młodzi ludzie, którzy od lat zapraszają na Sylwestra z ubogimi w Katowicach. O tym pomyśle i oparciu w wierze opowiada jedna z organizatorek, Angelika Wojciechowska:

Po pandemicznych ograniczeniach młodzież nie wraca do Kościoła. Co się stało? Pytamy bp. Grzegorza Suchodolskiego, przewodniczącego Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży.
cz.1:

cz.2:

My kupujemy choinki… A jak do świąt szykują się chrześcijanie prześladowani? Odpowiada Łukasz z Open Doors:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..