107,6 FM

Papież: Wzrost napięć grozi zadaniem ciosu pokojowi na Ukrainie i w Europie

Papież Franciszek powiedział w niedzielę, że obecny wzrost napięć grozi "zadaniem nowego ciosu pokojowi na Ukrainie" i bezpieczeństwu w Europie. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie papież ogłosił najbliższą środę dniem modlitwy o pokój.

Zwracając się do setek wiernych przybyłych na modlitwę Anioł Pański papież powiedział: "Śledzę z zaniepokojeniem wzrost napięć, które grożą zadaniem nowego ciosu pokojowi na Ukrainie i podważają bezpieczeństwo na kontynencie europejskim z jeszcze większymi reperkusjami".

"Kieruję żarliwy apel do wszystkich osób dobrej woli o wznoszenie modlitw do Boga Wszechmogącego, by każda akcja i inicjatywa polityczna były na służbie braterstwa ludzkiego, a nie interesów stron" - mówił Franciszek.

Dodał następnie: "Kto realizuje własne cele kosztem innych gardzi swoim powołaniem człowieka, ponieważ wszyscy zostaliśmy stworzeni jako bracia".

Papież ogłosił: "Z tego powodu i z niepokojem w obliczu obecnych napięć proponuję, aby najbliższa środa 26 stycznia była dniem modlitwy o pokój".

Po tych słowach na placu Świętego Piotra rozległy się brawa.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama