107,6 FM

Archidiecezja katowicka. W środę modlitwa o pokój na Ukrainie

Abp Wiktor Skworc apeluje o modlitwę o pokój na Ukrainie do wszystkich parafii archidiecezji katowickiej. Eucharystia w tej intencji zostanie też odprawiona w środę w katowickiej katedrze Chrystusa Króla.

Komunikat w tej sprawie został rozesłany do wszystkich parafii archidiecezji katowickiej. 23 stycznia papież Franciszek zaproponował, aby w środę 26 stycznia ludzie dobrej woli modlili się o pokój. Hierarcha w komunikacie usilnie prosi księży proboszczów i administratorów o osobistą i wspólnotową modlitwę we wskazanej intencji.

Formą tej modlitwy może być odprawienie w środę 26 stycznia lub w innym duszpastersko dogodnym terminie dodatkowej Mszy św. według formularza 'Msza o zachowanie pokoju i sprawiedliwości' oraz modlitwa różańcowa.

Jak mówi rzecznik archidiecezji katowickiej ks. Tomasz Wojtal, Msza Święta o zachowanie pokoju na Ukrainie zostanie odprawiona w środę w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach:

Arcybiskup Wiktor Skworc przywołuje ku pomocy Królową Pokoju i męczenników II wojny światowej, zwłaszcza nowo beatyfikowanego ks. Jana Franciszka Machę.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama