107,6 FM

Takie jest "Centrum" przejdź do galerii

W duszpasterstwie akademickim szukają wspólnoty i towarzystwa, nadającego na podobnych falach. Niektórzy mają bardzo konkretny cel: znaleźć przyszłego męża lub żonę.

Pierwsze katowickie DA działało przy parafii Opatrzności Bożej w Zawodziu. Od 1968 roku związane jest z kościołem akademickim mieszczącym się w krypcie katedry Chrystusa Króla. Aktualnie studenci spotykają się w kamienicy na rogu ulic Powstańców i Sienkiewicza.

- DA stoi otworem dla społeczności akademickiej Katowic już od 1947 roku. To miejsce formacji studentów, absolwentów i ich profesorów. W krypcie katedry i w kaplicy Wydziału Teologicznego UŚ proponujemy codzienną wspólną modlitwę, a w ośrodku przy ul. Powstańców – regularną formację oraz pole do dialogu i duszpasterskiej działalności – mówi ks. Krzysztof Nowrot, odpowiedzialny za „Centrum”.

O propozycjach i inicjatywach katowickiego Duszpasterstwa Akademickiego "Centrum" piszemy w najnowszym numerze "Gościa Katowickiego" (4/2022). Zapraszamy do lektury i do odwiedzenia galerii zdjęć (poniżej).

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama