107,6 FM

Australian Open - czwarty wspólny tytuł wielkoszlemowy Krejcikovej i Siniakovej

Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova wygrały Australian Open w deblu, pokonując w finale reprezentującą Kazachstan Annę Danilinę i Brazylijkę Beatriz Haddad Maię 6:7 (3-7), 6:4, 6:4. To pierwszy wspólny tytuł czeskich tenisistek w Melbourne, a czwarty w Wielkim Szlemie.

Rozstawione z numerem pierwszym Krejcikova i Siniakova, finalistki sprzed roku, nie miały w niedzielę łatwej przeprawy. Po raz pierwszy w tej edycji straciły seta, a zwycięstwo zapewniły sobie po dwóch godzinach i 42 minutach gry.

Czeszki startowały razem już jako juniorki i wygrały w tej kategorii wiekowej m.in. wielkoszlemowy French Open, podczas którego w finale również mierzyły się z Haddad Maią.

W seniorskiej karierze razem cieszyły się z sukcesu w czterech imprezach tej rangi; wcześniej dwukrotnie na kortach im. Rolanda Garrosa (2018 i 2021) i raz w Wimbledonie (2018). Krejcikova dodatkowo ma na koncie triumf singlowy w Paryżu sprzed roku oraz trzy zwycięstwa z rzędu w Australian Open w mikście (2019-21).

Czeszki to także mistrzynie olimpijskie z Tokio w deblu.

Wynik finału kobiecego debla:

Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova (obie Czechy, 1) - Anna Danilina, Beatriz Haddad Maia (Kazachstan, Brazylia) 6:7 (3-7), 6:4, 6:4.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama