107,6 FM

Katowice. Wojewoda śląski podważył program "Mieszkanie za remont"

Co dalej z programem 'Mieszkanie za remont' w Katowicach? Nadzór prawny wojewody śląskiego unieważnił zapisy uchwały regulującej jego realizację.

Nadzór prawny wojewody podważa katowicki program Mieszkanie za remont. Przypomnijmy: Samorząd każdego roku oferuje mieszkańcom wynajem kilkudziesięciu lokali za przeprowadzenie remontu. To propozycja dla tych, którzy nie mogą ubiegać się o przyznanie mieszkania komunalnego lub nie stać ich na zakup nieruchomości na otwartym rynku.  Urzędnicy wojewody twierdzą, że program nie ma podstaw prawnych. O szczegółach mówi Iwona Andruszkiewcz, z Wydziału Nadzoru Prawnego:

Zdaniem urzędników program nie ma zatem podstaw prawnych i to Katowice powinny wyremontować lokale, a nie przenosić obowiązki na najemców.

- Dla nas decyzja jest niezrozumiała, bo rozwiązanie od lat cieszy się popularnością - mówi Ewa Lipka, rzeczniczka prasowa katowickiego magistratu:

Urzędnicy wojewody podważyli także możliwość wynajmowania mieszkań w drodze licytacji czynszów. Katowice skierowały sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama