107,6 FM

Region. Milion złotych na program "Śląskie Bez Barier"

Turystyka, zdrowie, kultura i sport osób niepełnosprawnych - to obszary, na które tylko w tym roku województwo śląskie przeznaczy milion złotych. Poinformował o tym na sesji Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.

Dziś [07.02.2022] w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach odbyła się sesja Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. Wsłuchując się w potrzeby osób z niepełnosprawnościami, Województwo Śląskie przeznaczy milion złotych na działania w ramach inicjatywy „Śląskie bez barier”. Środki zostaną wydane  na projekty w obszarze turystyki, zdrowia, kultury i sportu - mówi Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego:

Podczas sesji Sejmiku Osób Niepełnosprawnych jest czas, aby przyjrzeć się również problemom osób z różnymi stanami chorobowymi, których nie widzimy na co dzień. - To potrzebne działania - podkreśla Agata Tańska, radna Sejmiku Osób Niepełnosprawnych:

Marszałek województwa śląskiego zapowiedział też, że są plany wspólne projekty GOPR-rem. Działania miałyby ułatwić osobom niepełnosprawnym turystykę na terenie Beskidów.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama