107,6 FM

Prezydent: Musimy zakładać różne scenariusze tego, co może się wydarzyć na Ukrainie i wokół niej

Musimy zakładać różne scenariusze - i te różne scenariusze omawialiśmy - tego, co się może dziać na Ukrainie i wokół niej; ministrowie zdawali relację z tego jak wygląda stan przygotowań na różne warianty - powiedział prezydent Andrzej Duda po wtorkowym posiedzeniu Rady Gabinetowej.

Radę Gabinetową tworzy Rada Ministrów obradująca pod przewodnictwem prezydenta. Wtorkowe spotkanie było poświęcone sytuacji na Ukrainie.

"Mówiliśmy o tym jak sytuacja wygląda, bo musimy zakładać różne scenariusze i te różne scenariusze właśnie omawialiśmy: tego, co się może dziać na Ukrainie, wokół Ukrainy, także na Białorusi rzecz jasna, gdzie obecnie są poważne siły militarne rosyjskie" - powiedział Duda.

"Wśród tych scenariuszy oczywiście był także problem, gdyby doszło do wybuchu konfliktu zbrojnego, wszystkie sytuacje, jakie wtedy mogą nastąpić, przede wszystkim chociażby problem uchodźców, którzy mogliby przybywać na nasze terytorium szukając tutaj schronienia, pomocy, szukając tutaj bezpiecznej przystani" - zaznaczył prezydent. Jak dodał, chodzi o to, żeby zapewnić bezpieczne warunki dla ewentualnych uchodźców oraz dla polskiego społeczeństwa.

"Więc głównym tematem krótko mówiąc było to, czy Polska w tej chwili jest zabezpieczona na różne zdarzenia, jakie mogą mieć miejsce. Ministrowie szczegółowo zdawali relację z tego, jak wygląda stan przygotowań na różne warianty, które mogą nastąpić" - podkreślił Duda.

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama