107,6 FM

Żaryn: Propaganda rosyjska prezentuje Ukrainę jako kraj, który zagraża Rosji

Przed kampanią dezinformacyjną rosyjskiej propagandy, prezentującą Ukrainę jako kraj, który zagraża Rosji przestrzega w mediach społecznościowych rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

W czwartek na Twitterze Żaryn napisał, że "portale internetowe realizujące na co dzień rosyjskie działania z zakresu walki informacyjnej wzmacniają przekaz wymierzony w Ukrainę". Wyjaśnił, że w kolejnych tekstach Kijów oskarżany jest o podejmowanie działań przeciwko Rosji i agresję. Tweet opatrzył grafiką z napisem "Disinformation!!!"

"W ostatnich dniach Ukraina oskarżana jest o koncentrowanie wojsk na granicy z Rosją i Białorusią, przygotowywanie wojska do popełniania zbrodni wojennych, naruszanie zawieszenia broni w Donbasie i Ługańsku, militaryzację wschodnich części Ukrainy, a nawet agresję wobec misji OBWE" - wymieniał rzecznik ministra koordynatora.

Dodał, że w najnowszych doniesieniach władze w Kijowie są także oskarżane o ostrzeliwanie miast na wschodzie Ukrainy.

"Część tekstów bazuje na słowach przedstawicieli rosyjskich rebeliantów, którzy okupują Donbas i Ługańsk" - napisał Żaryn.

Wspomniał też, że inne publikacje zawierają oskarżenia pod adresem Zachodu o zachęcanie Ukrainy do rozpoczęcia wojny. A teksty zarzucające stronie ukraińskiej agresję jednocześnie podkreślają rosyjskie zapowiedzi wycofywania wojsk znad granicy.

"Propaganda rosyjska prezentuje Ukrainę jako kraj, który zagraża Rosji i prowadzi przygotowania do wojny. Jednocześnie Kreml przekonuje świat o chęci +deeskalacji+" - podsumował Żaryn.

Jego zdaniem ten przekaz wygląda jak medialne przygotowania przed inwazją na Ukrainę.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama