107,6 FM

Watykan ogłasza konkurs na logo jubileuszu 2025

Papieska Rada ds. Nowej Ewangelizacji ogłosiła otwarty konkurs na oficjalne logo Jubileuszowego Roku 2025. Może w nim wziąć udział każdy. Czas jest tylko do 20 maja.

By uczestniczyć w konkursie, wystarczy zaakceptować jego regulamin, który zawiera wszelkie wskazówki niezbędne do zgłoszenia pracy. Wszystkie informacje dostępne są na stronie: iubilaeum2025.va/it.logo, gdzie wkrótce będzie można zamieszczać cyfrowe pliki ze swoimi projektami. Konkurs ruszył wczoraj i potrwa do 20 maja br.

"Avvenire", największy katolicki dziennik we Włoszech, przytacza słowa abp. Rina Fisichelli, szefa watykańskiej dykasterii, że logo "wyraża tożsamość i szczególny motyw duchowy każdego Roku Świętego, zawierając sens teologiczny, wokół którego rozwija się i realizuje to historyczne wydarzenie".

Gazeta podpowiada, że wiele użytecznych wskazówek do tworzenia logo zawiera list, który papież Franciszek skierował do szefa dykasterii ds. nowej ewangelizacji. Wśród nich najwyraźniejszą jest hasło: "pielgrzymi nadziei", z którego uczestnicy konkursu na pewno będą czerpać inspirację.

Dziennik przypomina, że w Roku Jubileuszowym 2000 wybrane zostało logo autorstwa 22-letniej studentki akademii sztuk pięknych.

Logo będzie umieszczane na oficjalnych inicjatywach, projektach, komunikatach i informacjach dotyczących wydarzeń przygotowujących do jubileuszu, a także podczas samej celebracji Roku Świętego 2025.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama