107,6 FM

Minister Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy w liście do YouTube prosi o zablokowanie rosyjskich kanałów

Ołeksandr Tkaczenko opublikował list na swoim Facebooku, w którym prosi kierownictwo YouTube o zablokowanie rosyjskich kanałów.

W liście do kierownictwa YouTube czytamy:

"Ministerstwo Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy zwraca się w tych trudnych dla Ukrainy czasach. 24 lutego o 5 rano prezydent Rosji Władimir Putin wypowiedział wojnę Ukrainie. Wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę, a na Ukrainie szaleje wojna na pełną skalę."

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ [relacjonujemy na bieżąco]

Minister zwraca uwagę, że siły zbrojne Ukrainy toczą zaciekłe walki, odpierają ataki armii rosyjskiej w całym kraju, ale giną także niewinni ludzie, a Ukraina upada.

"Dzieje się to dzisiaj, w XXI wieku, w demokratycznym kraju w sercu Europy."

Ołeksandr Tkaczenko zauważa, że oprócz agresji militarnej, Rosja dokonuje także agresji w sferze informacyjnej, nie tylko na Ukrainie, ale na całym świecie.

"Za pośrednictwem rosyjskich kanałów propagandowych dostępnych do oglądania w Internecie rozpowszechniane są jawne kłamstwa i dezinformacje, których działalność stanowi globalne zagrożenie. Takie działania Rosji są cyniczne i wykraczają poza normy prawa międzynarodowego i moralności człowieka."

W swoim liście minister podkreśla, że dezinformacja, fake newsy i zbrojne kłamstwa są głównymi narzędziami Kremla do usprawiedliwiania i unikania sankcji za nielegalną i skandaliczną inwazję na Ukrainę.

"Ministerstwo Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy prosi o aktywne wsparcie blokowania dostępu do kanałów propagandowych państwa-agresora nie tylko na Ukrainie, ale i na całym świecie".

Lista kanałów została podana w załączniku.

"Blokując kremlowską machinę kłamstw, przyczynicie się w dużym stopniu do spowolnienia inwazji Kremla na Ukrainę. Wasze wsparcie jest niezbędne dla naszego przetrwania jako narodu" - kończy list Ołeksandr Tkaczenko.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama