107,6 FM

Modlitwa grekokatolików o pokój na bielskich Leszczynach

Od 2018 roku parafia Chrystusa Króla w Bielsku-Białej udziela gościny wiernym Kościoła greckokatolickiego, którzy tu mogą się spotykać i celebrować Boską Liturgię. Wśród nich są pracujący i mieszkający na Podbeskidziu Ukraińcy. W poniedziałek 28 lutego zapraszają na nabożeństwo w intencji pokoju.

W poniedziałek 28 lutego o 18.00, w kaplicy dolnego kościoła parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach, na nabożeństwie błagalnym w intencji pokoju na Ukrainie, spotkają się mieszkający na Podbeskidziu grekokatolicy. Do wspólnej modlitwy, razem z proboszczem parafii na Leszczynach ks. Tomaszem Gorczyńskim, zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli.

Od listopada 2018 roku, dzięki porozumieniu diecezji bielsko-żywieckiej z archidiecezją greckokatolicką warszawsko-przemyską, zawartemu przede wszystkim z myślą o licznej grupie wiernych pochodzenia ukraińskiego, którzy związali swoje życie z naszym regionem bądź przyjechali tu do pracy, to właśnie kościół i kaplica parafii rzymskokatolickiej na Leszczynach były miejscem ich wspólnotowej modlitwy niedzielnej.

Niestety, z powodu pandemii celebracje Boskiej Liturgii zawieszono - miała ona miejsce jedynie w największe uroczystości. Tym serdeczniej dołączamy do zaproszenia parafii na Leszczynach i wiernych grekokatolików.

Parafia Chrystusa Króla zaprasza także wszystkich - w ramach nabożeństwa 40-godzinnego - w niedzielę 27 lutego o godzinie 16.30, a w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji pokoju na Ukrainie i Różaniec w tej intencji.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama