107,6 FM

Kard. Krajewski zakasał rękawy i rozładowywał dary na granicy polsko-ukraińskiej

Kard. Konrad Krajewski, jałmużnik papieski i specjalny wysłannik na Ukrainę, pomagał rozładowywać na polsko-ukraińskiej granicy w Rawie Ruskiej dary z żywnością i innymi niezbędnymi produktami. Powiedział, że „serce jest tutaj, w tych pudełkach, a przez to, że je przywieźliśmy tutaj, jesteśmy ludźmi, którzy czynią pokój”.

Transport pomocy jest efektem współpracy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz „FUNDACJI DLA MŁODZIEŻY”.
Podczas wizyty na granicy kardynał spotkał się również z lekarzami, pielęgniarzami oraz ratownikami medycznymi z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, którzy wspierają ukraińskie służby ratownicze i niosą pomoc rannym. Delegacja KSM spotkała się także z ks. abp. Mieczysławem Mokrzyckim, zastępcą przewodniczącego Konferencji Episkopatu Ukrainy.

Kard. Krajewski odwiedził dziś miasto Równe na Wołyniu, leżące 250 km od Lwowa w kierunku Kijowa. Spotkał się z uchodźcami w dwóch parafiach rzymskokatolickich. W jednej z nich odbyła się modlitwa ekumeniczna w intencji pokoju. Wzięli w niej udział przedstawiciele kościołów chrześcijańskich z terenu Wołynia, w tym przedstawiciele Kościoła prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego. Kościół rzymskokatolicki reprezentował miejscowy ordynariusz bp Witalij Skomorowski.

Wizyta w Równym odbyła się przy dźwięku powtarzających się alarmów przeciwlotniczych. Kard. Krajewski w trakcie modlitwy ekumenicznej w parafii św. Jana Pawła II w Równym zapewnił wszystkich o bliskości Ojca św. z narodem ukraińskim. Przekazał jej uczestnikom różańce papieskie, zachęcając do modlitwy w intencji pokoju. Z Równego udał się w głąb Ukrainy. Aktualnie jest ok. 200 km od Lwowa.

Papieski hierarcha stara się odwiedzać miejsca, gdzie przebywają uchodźcy i gdzie organizowana jest pomoc humanitarna. Wczoraj wieczorem wraz z abpem Mieczysławem odwiedził ośrodek Caritas-Spes w Rawie Ruskiej. Jest on zlokalizowany zaledwie 2 km od przejścia granicznego Rawa Ruska – Hrebenne. Obecnie na tym przejściu granicznym ruch przebiega płynnie i nie ma dużych kolejek od strony ukraińskiej. W Rawie Ruskiej przebywają uchodźcy z różnych części Ukrainy. Tutaj też znajduje się miejsce przeładunku dla pomocy humanitarnej przybywającej z Polski i innych krajów.

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ [relacjonujemy na bieżąco]

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama