107,6 FM

W Kijowie zginęła dziennikarka Radia Swoboda Wira Hyrycz

Dziennikarka i producentka ukraińskiej redakcji Radia Swoboda (Radio Wolna Europa) Wira Hyrycz zginęła w wyniku czwartkowego ataku rakietowego Rosjan na budynek mieszkalny w Kijowie. Ciało dziennikarki wydobyto spod gruzów w piątek.

Informację o jej śmierci potwierdziła kijowska redakcja Radia Swoboda.

Rosjanie przeprowadzili w czwartek wieczorem atak rakietowy na Kijów. Rakieta trafiła w budynek mieszkalny w dzielnicy szewczenkowskiej w centrum Kijowa.

Ciało Hyrycz, jedynej, jak dotąd, ofiary śmiertelnej tego ataku, wydobyto spod gruzów w piątek rano. Wcześniej władze miasta informowały o dziesięciu rannych osobach.

Wira Hyrycz pracowała jako dziennikarka i producentka ukraińskiej sekcji Radia Swoboda od 2018 roku. "Redakcja Radia Swoboda składa kondolencje rodzinie Wiry Hyrycz, która zostanie zapamiętana jako błyskotliwa i życzliwa osoba, prawdziwa profesjonalistka" - czytamy na stronie rozgłośni.

Do ataku w Kijowie doszło w trakcie wizyty w ukraińskiej stolicy sekretarza generalnego ONZ i premiera Bułgarii.

Przeczytaj też:

24 kwietnia Instytut Informacji Masowej, który zajmuje się monitoringiem sytuacji mediów na Ukrainie, poinformował, że od początku wojny zginęło 21 dziennikarzy, w tym siedmioro - podczas wykonywania pracy. Jeszcze dziewięć osób zostało rannych. Między innymi 24 marca rakieta rosyjska zabiła w Kijowie rosyjską dziennikarkę mediów niezależnych Oksanę Baulinę.

SYTUACJA NA UKRAINIE: Relacjonujemy na bieżąco

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama