107,6 FM

Szef MEiN do maturzystów: Wykorzystajcie jak najlepiej talenty i kompetencje, powodzenia

Drodzy maturzyści, wykorzystajcie jak najlepiej swoje talenty i kompetencje, aby realizować własne plany oraz spełniać marzenia - przekazał w środę minister edukacji i nauki. Tego dnia rozpoczynają się tegoroczne matury.

Blisko 290 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych II stopnia przystąpi o w środę o godzinie 9.00 do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym.

"Drodzy maturzyści! Wykorzystajcie jak najlepiej swoje talenty i kompetencje, aby realizować własne plany oraz spełniać marzenia. Życzę Wam wielu sukcesów, które będą nagrodą za wytrwałość i ciężką pracę. Polska czeka na Wasze talenty, wiedzę i kreatywność" - napisał na Twitterze Czarnek.

W załączonym nagraniu wskazał, że matura to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu. Matura to, jak kontynuował, nie tylko podsumowanie wielu lat nauki, ale również początek nowego etapu w życiu.

"Jestem pewien, że wiedza i umiejętności, które zdobyliście w szkole, będą przepustką do dalszej edukacji i kariery" - dodał i życzył powodzenia na egzaminach.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama