107,6 FM

Piekary Śl. Policja poszukuje sprawców dewastacji cmentarza

42 nagrobki zdemolowali nieznani sprawcy na cmentarzu przy ul. Józefskiej. Mundurowi zwracają się z prośbą o pomoc do mieszkańców.

Dyżurny piekarskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zniszczonych grobach na cmentarzu parafialnym przy ul. Józefskiej w niedzielę w godzinach porannych. "Jak ustalili mundurowi grupa nieznanych osób w nocy z soboty na niedzielę zdewastowała 42 nagrobki. Przybyli na miejsce policjanci zabezpieczyli teren cmentarza, a grupa dochodzeniowo-śledcza wspierana przez techników kryminalistyki prowadziła oględziny oraz zabezpieczała ślady" - poinformowali przedstawiciele policji.

Obecnie prowadzone są działania mające na celu ustalenie sprawców. W związku z tym mundurowi zwracają się z prośbą o pomoc do mieszkańców. "Apelujemy do osób, które były świadkami lub przejeżdżały wieczorem w rejonie cmentarza samochodami wyposażonymi w kamery rejestrujące obraz, by zgłosiły się do piekarskiej komendy przy ul. Kalwaryjskiej 62, tel. 47 85 322 00, numery alarmowe 997 lub 112. Być może ktoś zarejestrował obraz, który mógłby pomóc śledczym w ustaleniu sprawców. Gwarantujemy anonimowość" - czytamy w komunikacie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama