107,6 FM

Krzysztof Król: Nie wiadomo, kiedy możliwa będzie wizja lokalna w KWK Pniówek

- Nie wiadomo, kiedy możliwa będzie wizja lokalna po tragedii w KWK Pniówek - mówił w Radiu eM Krzysztof Król, wiceprezes Wyższego Urzędu Górniczego. Jak dodał, być może uda się to jeszcze w tym roku.

Krzysztof Król: nie wiadomo, kiedy wizja lokalna w KWK Pniówek
Radio eM

- Trudno wyrokować, jaki to będzie czas - powiedział Krzysztof Król, który przewodniczy komisji ds. wyjaśnienia przyczyn tragedii. - Być może będzie to do zrobienia jeszcze w tym roku - dodał.

Naszego gościa pytaliśmy, czy komisja będzie rozmawiać z górnikami, by szczegółowo wyjaśnić przyczyny tragedii, w tym ewentualny "czynnik ludzki". - Od tego jest Okręgowy Urząd Górniczy w Rybniku, który prowadzi dochodzenie wspólnie z prokuraturą i policją - powiedział Krzysztof Król. - Będziemy bazować na tym, co w czasie tych dochodzeń zostanie ustalone i będziemy to wykorzystywać w pracach komisji - dodał. - Współpraca z prokuraturą jest pełna - zapewnił gość "Rozmowy poranka".

Przypomnijmy, w kwietniu w wybuchach metanu w KWK Pniówek zginęło 9 górników i ratowników górniczych. 7 osób nadal jest zaginionych.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama