107,6 FM

Łączyć pracę i modlitwę

Rolnicy z rejonu lublinieckiego pielgrzymowali do sanktuarium Matki Bożej Lubeckiej.

W sobotę 21 maja, czyli w okolicach liturgicznego wspomnienia patrona rolników, które przypada 15 maja, odbyła się pielgrzymka ku czci św. Izydora Oracza. W tym roku obchodzona jest 400. rocznica jego kanonizacji.

Mszy św. lubeckim sanktuarium w przewodniczył ks. Adam Bryła, diecezjalny duszpasterz rolników. - Św. Izydor kanonizowany był 12 marca 1622 roku, wraz z innymi świętymi, takimi jak Ignacy Loyola czy Teresa z Ávili - powiedział w kazaniu duszpasterz rolników.

Łączyć pracę i modlitwę   Razem z rolnikami modlili się kapłani z rejonu lublinieckiego. Jan Maniura

- Nie był pustelnikiem ani zakonnikiem czy wysoko postawionym urzędnikiem. Był człowiekiem prostym, ubogim, który całe swoje życie spędził na roli. W swoim życiu kierował się słowami „Módl się i pracuj, a Bóg ci dopomoże”. Jest to święty dnia codziennego, który jedyne co otrzymał w spadku po swoich rodzicach to pług. Doskonale wiedział, jak należy łączyć pracę i modlitwę. Praca na roli zawsze była i jest bardzo wymagająca, pomimo postępu techniki. Pan Bóg dał każdemu z nas taki pług, czyli jakieś zadanie do wykonania. Św. Izydor pokazuje, że nasza codzienna praca ma wartość, a modlitwa zanoszona do Boga nigdy nie jest bezsensowna. Bardzo ważny jest wysiłek, który wkładasz, aby to wszystko połączyć - podkreślił ks. Bryła.

Tegoroczna pielgrzymka połączona była również z jubileuszem 25-lecia Śląskiej Izby Rolniczej.

Łączyć pracę i modlitwę   Modlitwa u Matki Bożej Lubeckiej. Jan Maniura
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama