107,6 FM

Muzycznie i rodzinnie w Mysłowicach

Festiwal „Bądź jak Jezus!” co roku w Boże Ciało gromadzi nie tylko rzesze fanów muzyki chrześcijańskiej, ale także miłośników rodzinnego spędzania wolnego czasu i dobrej zabawy.

Impreza, która odbędzie się 16 czerwca w mysłowickim Parku Słupna już po raz trzynasty, to radosny wielopokoleniowy piknik, podczas którego króluje muzyka. Trzeba przyznać, że w tym roku szykuje się tam prawdziwa uczta z udziałem najjaśniejszych gwiazdy muzyki CCM. Wśród nich nie zabraknie takich sław jak Martin Smith – twórca piosenek śpiewanych w kościołach na całym świecie. Usłyszymy też, oczywiście, nasze rodzime znakomitości. Na scenie pojawi się duet Fisheclectic, Siewcy Lednicy, a także laureat tegorocznego, ósmego już z kolei, konkursu Non Stop CCM – zespół Tylko Ty. Zwycięską formację tworzą młodzi ludzie wyłonieni spośród stypendystów oraz absolwentów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Wisienką na torcie tegorocznej edycji będzie występ Cat Rea. Brytyjska wokalistka, pochodząca z muzykującej rodziny (jej ojciec jest perkusistą, a jednocześnie kuzynem słynnego Chrisa Rea), to nowa twarz na rynku muzyki chrześcijan. Jej pierwszy album „Redemption” uderza dojrzałością i solidną dawką energii – ten nowoczesny pop z ewangelicznym przesłaniem jest prawdziwą muzyczną petardą. Obdarzona mocnym głosem artystka na co dzień daje świadectwo wyjścia z uzależnień na drogę wolności, którą daje Bóg. 

Zobacz: "Gość Extra" o Eucharystii już dostępny!

Koncerty rozpoczną się o godz. 14.30 i potrwają do ok. 21.00. Oprócz muzyki organizatorzy zapewniają też moc innych atrakcji. W strefie festiwalowej stanie miasteczko zabaw dla dzieci oraz stoiska z płytami i książkami. Przede wszystkim jednak „Bądź jak Jezus!” to okazja do autentycznego, a nie wirtualnego spotkania z bliskimi, a także do poznania innych ludzi, wyznających tę samą wiarę w Jezusa. W Mysłowicach naprawdę można poczuć ducha wspólnoty. 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama