107,6 FM

Karambol w wyścigu Formuły 1

Z powodu groźnego wypadku już na początku pierwszego okrążenia przerwany został wyścig o Grand Prix Wielkiej Brytanii, 10. runda mistrzostw świata Formuły 1. Ucierpiał chiński kierowca Alfa Romeo Racing Orlen Zhou Ganyu. Lecąc kołami do góry, pokonał barierę energochłonną z opon. Pierwsze informacje o stanie jego zdrowia są uspokajające. - Zhou Guanyu jest przytomny i przechodzi badania w centrum medycznym - poinformował jego team.

Już na pierwszym ostrzejszym zakręcie doszło do kolizji czterech bolidów. Wśród nich był ten prowadzony przez Zhou Ganyu. Telewizyjne kamery pokazały jak Chińczyk z dużą prędkością wypadał z trasy, ale nie wiadomo, co stało się później, ani czy kierowca doznał jakichś obrażeń. Nie prezentowano też żadnych powtórek.

Wszyscy inni kierowcy wyszli z tego zdarzenia bez szwanku.

W momencie wstrzymania wyścigu na czele stawki był broniący tytułu mistrza świata Holender Max Verstappen (Red Bull), który tuż po starcie wyprzedził ruszającego z pole position Hiszpana Carlosa Sainza Jr. (Ferrari). Z piątej na trzecią pozycję awansował Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes).

Wyścig wznowiono. Wygrał go Carlos Sainz junior (Ferrari) przed Sergio Perezem (Red Bull) i Lewisem Hamiltonem (Mercedes).

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama