107,6 FM

Siatkarskie mistrzostwa świata. Mecze w Katowicach, Gliwicach i Lublanie

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) podała terminarz mistrzostw świata, które rozpoczną się 26 sierpnia. Wynika z niego, że wycofano się z pomysłu trzech krajów-organizatorów, bowiem mecze zostaną rozegrane jedynie w Polsce - w Katowicach i Gliwicach - oraz w Lublanie.

Pierwotnie mistrzostwa świata, które zostaną rozegrane na przełomie sierpnia oraz września, miały odbyć się w Rosji, jednak po agresji tego kraju na Ukrainę FIVB zadecydowało o odebraniu imprezy temu krajowi. W kwietniu poinformowano, że turniej ponownie zorganizuje Polska (wcześniej w 2014 roku), a współgospodarzem będzie Słowenia. Wtedy przewidywano, że do tych dwóch państw dołączy ewentualnie trzecie, ale wiadomo już, że wycofano się z tego pomysłu.

FIVB we wtorek podało oficjalny terminarz MŚ, które rozpoczną się 26 sierpnia. Wynika z niego, że mecze zostaną rozegrane w trzech miastach, a nie jak wcześniej spekulowano w czterech. Faza grupowa odbędzie się w Katowicach oraz Lublanie, natomiast miastem-gospodarzem spotkań 1/8 finału będą Gliwice. Ćwierćfinały znów zostaną rozegrane w Katowicach i Lublanie, natomiast półfinały i starcia o medale w Katowicach.

Przeczytaj też: Katowice. Światowe Forum Miejskie w liczbach

"Zaledwie dwa miesiące pozostały do mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn i przygotowania do tego prestiżowego wydarzenia idą pełną parą. Teraz, po ogłoszeniu harmonogramu meczów, najlepsze drużyny narodowe na świecie mają jaśniejszy obraz drogi, którą muszą przebyć, aby osiągnąć upragniony mistrzowski tytuł" - powiedział prezydent FIVB Ary Graça, cytowany w oficjalnym komunikacie PZPS.

Zobacz też:

Reprezentacja Polski rozpocznie zmagania w grupie C w piątek 26 sierpnia meczem z Bułgarią. Po dwóch dniach zmierzy się z Meksykiem, a na zakończenie fazy grupowej 30 sierpnia ze Stanami Zjednoczonymi.

Terminarz reprezentacji Polski:
piątek, 26 sierpnia:  Polska - Bułgaria     (godz. 20.30)
niedziela, 28 sierpnia: Polska - Meksyk         (20.30)
wtorek, 30 sierpnia:  Polska - Stany Zjednoczone   (20.30)
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy