107,6 FM

Archidiecezja Manila buduje duże centrum egzorcystyczne - pierwsze takie w Azji, być może także pierwsze na świecie

Arcybiskup stolicy Filipin Manili kard. Jose Advincula zdecydował o budowie w swej diecezji pierwszego w Azji, a być może pierwszego na świecie dużego ośrodka egzorcystycznego. Centrum Świętego Michała w Makati City ma "służyć tym, którzy są w niewoli diabła, którzy dlatego są najbiedniejszymi z biednych i zwykle są pomijani” - powiedział dyrektor diecezjalnego Biura ds. Egzorcyzmów ks. Francisco Syquia.

Nowe centrum będzie siedzibą m.in. Komisji ds. Zjawisk Nadzwyczajnych Archidiecezji Manili, istniejącego od 2006 r. diecezjalnego Biura Posługi Egzorcyzmów oraz Filipińskiego Stowarzyszenia Katolickich Egzorcystów. Starania o jego budowę trwały od 7 lat. Powodem jej podjęcia była rosnąca liczba osób potrzebujących pomocy egzorcystów.

Według archidiecezji, nowy ośrodek ma być miejscem prowadzenia procedur diagnostycznych, modlitwy o uwolnienie i egzorcyzmów; ma także oferować dalszą pomoc i opiekę oraz ewaluować swe działania. Program Biura ds. Egzorcyzmów Archidiecezji Manila obejmuje „modlitwy egzorcyzmów, przewodnictwo i poradnictwo, ewangelizację człowieka i jego rodziny, wprowadzenie do wspólnoty, w której osoba opętana może znaleźć wsparcie i regularną ocenę postępów zarówno w życiu duchowym, jak na drodze wyzwolenia”. Zespół biura tworzą przeszkoleni egzorcyści, a także psychiatrzy, psychologowie, osoby prowadzące podopiecznych i świeccy wolontariusze - podaje lifesitenews.com.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama