107,6 FM

Potrzebna krew

Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apelują o oddawanie krwi.

Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w całej Polsce apelują o oddawanie krwi - wakacje to szczególnie trudny czas, kiedy pustoszeją magazyny, w których gromadzony jest bezcenny płyn. Urlopy i wyjazdy powodują, że wielu krwiodawców wyjeżdża, przez co nie oddają systematycznie krwi - z kolei większa liczba wypadków powoduje, że zapotrzebowanie jest w tym czasie większe niż zazwyczaj.

Krwi nie da się wyprodukować, jedynym jej źródłem jest drugi człowiek, dlatego jest bezcenna. Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apelują o zgłaszanie się nowych osób - obecnie najbardziej potrzebna jest krew 0Rh-, 0Rh+ oraz ARh+. Krew może oddać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, o masie ciała przynajmniej 50 kg. Każdy oddający krew może liczyć m.in. na zwolnienie od pracy (dzień lub dwa), posiłek regeneracyjny czy ulgi podatkowe.

Aktualne informacje na temat zapotrzebowania na krew można znaleźć TUTAJ. Tam też podane są miejsca, gdzie można oddać krew - w oddziałach RCKiK lub mobilnym ambulansie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama