107,6 FM

Śląskie. Poprawia się stan zdrowia trzylatka z Jastrzębia-Zdroju, który wypadł przez okno. Chłopiec oddycha samodzielnie i jest kontaktowy

Poprawia się stan zdrowia trzylatka z Jastrzębia-Zdroju, który w miniony piątek wypadł z okna na trzecim piętrze bloku, w którym mieszkał. Chłopiec w środę [03.08.2022] został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej jest przytomny, a jego stan się poprawia.

Do wypadku doszło w piątek [29.07.2022] późnym popołudniem przy ul. Pszczyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Chłopczyk z poważnymi obrażeniami głowy, w ciężkim stanie, trafił śmigłowcem do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Blisko sześć dni był leczony na oddziale intensywnej opieki medycznej. W środę [03.08.2022] został wybudzony, a jego stan jest zadowalający - informuje dziś [04.08.2022] Wojciech Gumułka, rzecznik Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach:

Ojciec chłopca i jego partnerka, którzy w chwili wypadku byli nietrzeźwi, usłyszeli już zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Oboje zostali objęci policyjnym dozorem. Może grozić im do trzech lat więzienia.

Podejrzani tłumaczyli, że nie zaniedbali opieki nad dzieckiem. Gdy doszło do wypadku, kobieta – według jej relacji – poszła do toalety, a ojciec wyszedł na chwilę do sąsiada. Okno – według opiekunów chłopca – miało być w tym czasie przymknięte.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama