107,6 FM

Papież gotów pojechać do Korei Północnej

Papież Franciszek oświadczył, że zamierza odwiedzić rządzoną przez komunistów Koreę Północną, jeśli otrzyma zaproszenie od władz w Pjongjangu. Wynika to z zapowiedzi wywiadu udzielonego 24 sierpnia południowokoreańskiemu nadawcy publicznemu KBS, który ma zostać wyemitowany jutro 26 sierpnia.

Franciszek wielokrotnie wyrażał w przeszłości zamiar odwiedzenia Korei Północnej, ale po raz pierwszy zwrócił się do władz tego kraju z postulatem wystosowania zaproszenia. Przez znaczną część wywiadu, który trwał około 30 minut, Ojciec Święty mówił o wojnie i pokoju. Powtórzył swoje zaniepokojenie produkcją broni. Według Franciszka pieniądze wydane w ciągu roku na produkcję broni mogłyby rozwiązać problem głodu na świecie.

Przeczytaj też: Patriarcha Cyryl nie jedzie do Kazachstanu, nie będzie jego spotkania z papieżem

Ojciec Święty wezwał też Koreańczyków z Południa, którzy ucierpieli w wyniku wojny, do podejmowania działań na rzecz pokoju. Zapewnił o swej modlitwę, by Bóg towarzyszył Koreańczykom zarówno z Południa jak i z Północy.

Ekskluzywny wywiad KBS z papieżem Franciszkiem odbył się przed konsystorzem, na którym prefekt Dykasterii ds. Duchowieństwa, abp Yoo Heung-sik, jako czwarty Koreańczyk w historii zostanie ustanowiony kardynałem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama