107,6 FM

W sobotę 27 sierpnia piknik lotniczy w Radomiu

W programie przeloty i pokazy samolotów F-16, M-346, PZL-130 Orlik oraz możliwość obejrzenia czołgu Leopard, wyrzutni rakietowej Langusta i armatohaubicy Krab.

42. Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu 27 sierpnia będzie obchodziła Święto Lotnictwa. Będzie to także jubileusz 90-lecia lotnictwa wojskowego na ziemi radomskiej.

Program:

10.00 - Uroczysty apel połączony z wręczeniem odznaczeń i podziękowań oraz defiladą pododdziałów.

11.50 - Zrzut skoczków spadochronowych z samolotu M-28.

12.00 - Przelot dwóch odrzutowców F-16.

12.25 - Pokaz zespołu akrobacyjnego "Orlik".

10.00-16.00 - Dzień otwarty koszar, piknik lotniczy, połączony z wystawami stacjonarnymi.

Do imprezy przyłącza się też Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze". Podobnie jak podczas obchodów Wojska Polskiego, 15 sierpnia, również tym razem będzie można zwiedzić lotnisko. Swoje propozycje i atrakcje przygotowała policja i straż pożarna. Będą także stoiska terytorialsów, Fabryki Broni "Łucznik", Wojskowego Centrum Rekrutacji, Aresztu Śledczego, Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, Agencji Mienia Wojskowego, Żandarmerii Wojskowej, Urzędu Celnego - Izby Administracji Skarbowej oraz Muzeum Sił Powietrznych. Wstęp bezpłatny.

Wojsko apeluje o pozostawienie samochodów w domach. - Największy problem mamy z parkingami. Nie da się zamknąć ruchu w Alei Wojska Polskiego, dlatego prosimy wszystkich o „dzień bez samochodu”. Na lotnisko można łatwo dostać się autobusami komunikacji miejskiej, które będą miały zwiększoną częstotliwość kursowania w sobotę - apeluje mjr Rafał Łyżwa z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z organizacją pikniku lotniczego 27 sierpnia w godzinach 9.00-16.00 zostanie zwiększona częstotliwość kursowania autobusów linii 5, 14 i 21. Czasowo będzie również zmieniona trasa linii 14.

Warto tutaj przypomnieć, że kolejna odsłona Air Show w Radomiu odbędzie się w 2023 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama