107,6 FM

Katowice. Rozmowy o przyszłości terenu wokół rektoratu Uniwersytetu Śląskiego

Waży się przyszłość terenu wokół rektoratu Uniwersytetu Śląskiego. O swoich wizjach wyglądu tej przestrzeni rozmawiają dziś [06.10.2022] w Katowicach przedstawiciele władz miasta oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii ze studentami i pracownikami UŚ.

W okolicy Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego rozpoczęła się budowa prototypu, w którym udział wziąć mógł każdy mieszkaniec Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Jego powstanie towarzyszy przygotowaniom do objęcia przez Katowice tytułu Europejskiego Miasta Nauki w 2024 roku. Dzięki współpracy z GZM i wynikom prac Metropolitalnej Szkoły Prototypowania fragment kampusu przy ul. Pańki nabrał innego charakteru. Zbudowaliśmy, przy udziale mieszkańców, wielkoformatowe donice i siedziska, które mają służyć użytkownikom.

Budowa prototypu nad Rawą jest pretekstem do pogłębionej rozmowy o tej przestrzeni, aby była ona dostępna nie tylko dla studentów i naukowców, ale również wszystkich użytkowników. Podczas rozmów chcemy sprawdzić, czy proponowane przez nas rozwiązania spełniają ich oczekiwania  – mówi projektantka Aleksandra Hantkiewicz-Lejman:

Dyskusja ma pomóc ustalić w jaki sposób przestrzeń kampusu uniwersyteckiego powinna się zmienić. Władze UŚ chcą dowiedzieć się, jakie są potrzeby nie tylko studentów, naukowców, ale też każdej osoby, która korzysta, w jakikolwiek sposób, z doliny Rawy.

Katowice. Rozmowy o przyszłości terenu wokół rektoratu Uniwersytetu Śląskiego   Adam Stano/ Radio eM

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama