107,6 FM

Rybnik. „Ignacy” najlepszą przestrzenią publiczną

Rybnicki "Ignacy"' z prestiżowym wyróżnieniem. Tym razem rewitalizacja dawnej kopalni zyskała uznanie w konkursie organizowanym przez Towarzystwo Urbanistów Polskich.

Zarząd Główny Towarzystwa Urbanistów Polskich na posiedzeniu Kolegium TUP w dniu 23 września 2022 roku rozstrzygnął XVI edycję konkursu na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce. Kapituła Konkursu doceniła wysiłek Rybnika, pomysłowość i konsekwencję nagradzając zabytkową Kopalnię Ignacy w kategorii Rewitalizowana przestrzeń publiczna zabytku.

To prestiżowe wyróżnienie jest kolejnym, które w ostatnim czasie, przyznano Miastu Rybnik za rewitalizację dawnej Kopalni Ignacy. - Mówi Agnieszka Skupień, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Rybniku:

 Rewitalizacja dawnej kopalni Hoym (później Ignacy) trwała od kilku lat. Zabytkowa Kopalnia ruszyła pełną parą w czerwcu tego roku.

Specjaliści z Towarzystwa Urbanistów Polskich docenili przekształcenie miejsca w duchu lokalnych tradycji, zachowanie tożsamości oraz  przywracanie do życia zdegradowanej dzielnicy poprzemysłowej w oryginalny i jakościowy sposób.

 

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama