107,6 FM

Mikołów. Nowy wiadukt kolejowy. Centrum przesiadkowe w pełni gotowe

Ostatni etap budowy centrum przesiadkowego w Mikołowie zakończony. To modernizacja pobliskiego wiaduktu kolejowego wraz z jego poszerzeniem i podniesieniem o kilka metrów. Od dzisiaj [31.10] kierowcy mogą korzystać z czterech pasów ruchu, a piesi z wygodnych chodników.

Od rana kierowcy mogą przejechać pod nowym wiaduktem kolejowym w centrum Mikołowa. Stanowiący do niedawna wąskie gardło obiekt został poszerzony i podniesiony o kilka metrów. To ostatni etap największej w ostatnich latach inwestycji drogowej w Mikołowie, czyli budowy nowoczesnego centrum przesiadkowego. O jej elementach mówi zastępca Burmistrza, Mateusz Handel:

Budowa centrum przesiadkowego w Mikołowie kosztowała łącznie ponad 30 milionów złotych. Dwie trzecie tej kwoty pochodziło ze środków zewnętrznych.

Z inwestycji szczególnie cieszą się mieszkańcy Mikołowa:

Budowa centrum przesiadkowego i okolicznych dróg trwała od 2018 roku. Jego wykończeniem ma być sieć ścieżek rowerowych, które powstaną w przyszłym roku.

Mikołów. Nowy wiadukt kolejowy. Centrum przesiadkowe w pełni gotowe   Centrum przesiadkowe w Mikołowie nocą i z lotu ptaka UM Mikołów
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama