107,6 FM

Co w numerze? #44

Przez cały październik w bytomskiej parafii jezuitów zebrano kilkaset różańców, które pojadą do Kijowa. Na każdym z nich ktoś już się modlił, teraz trafią do tych, którzy od lutego zmagają się z trudami wojny.

O akcji „Różaniec dla Ukrainy” opowiada s. Anna Grząśko FDC, której rodzona siostra Lucyna Grząśko ze Zgromadzenia Sióstr Służebnic Ducha Świętego pracuje tam od ponad 30 lat. Najpierw podczas rewolucji na Majdanie przez wiele godzin na scenie modliła się na różańcu, a potem uczyła tej modlitwy. Kiedy wybuchła wojna, pozostała w Kijowie, przez prawie pół roku nie wychodziła z radia, w którym pracuje. - Choć jej to odradzali, nie wyobrażała sobie, żeby zostawić tych ludzi w potrzebie - mówi siostra Anna.

W pierwszym listopadowym numerze "Gościa Gliwickiego" piszemy również o ogólnopolskiej konferencji naukowej poświęconej polskim ikonografom, która odbyła się w Opolu, 60. rocznicy śmierci ks. Franciszka Florka, dawnego proboszcza parafii w Pawonkowie, różańcu kapłańskim w Bytomiu, diecezjalnym konkursie plastycznym na 30-lecie diecezji gliwickiej, historii kaplicy cmentarnej w Dziergowicach i wystawie w Gliwicach prezentującej sztukę dwudziestolecia międzywojennego z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie.

Jak zwykle, zapowiadamy wydarzenia na najbliższy czas.

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 6 listopada jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" nr 44/2022
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama