107,6 FM

Z narodzeniem Jezusa było tak... - prezentujemy materiały duszpasterskie na Roraty 2022

Zobacz, co przygotowaliśmy na tegoroczne roraty.

Gdy pierwsi rodzice sprzeciwili się Bogu, w sercach ludzi zagościła tęsknota. Kolejne pokolenia biegły przez życie, czekając na Tego, który wypełni tę dziwną pustkę… Noe, Samuel, Eliasz, Daniel, Symeon i Joachim, dziadek Pana Jezusa – wszyscy czekali na przyjście Zbawiciela. Oczekiwanie – w tym słowie streszcza się najgłębszy sens Adwentu. Wszystko wokół podpowiada nam, że to adwentowe oczekiwanie jest wyjątkowe, inne niż wszystkie pozostałe oczekiwania. Bo w Adwencie przygotowujemy się na najważniejsze narodziny w historii świata – Jezusa Chrystusa.

Zapraszamy w pełną oczekiwania wędrówkę przez wieki i do poznawania kolejnych bohaterów biblijnych opowieści. W tym roku dzieci poprowadzi postać wyjątkowa: św. Joachim, ojciec Maryi i dziadek Jezusa. Razem z nim będziemy poznawać bohaterów historii zbawienia – ludzi, którzy w ciągu wieków czekali na obiecanego przez Pana Boga Mesjasza, i proroków, którzy zapowiadali Jego przyjście. W tym roku proponujemy dzieciom piosenkę roratnią pt. „Wielkie czekanie” w wykonaniu Magdy Anioł i Adama Szewczyka.

Materiały roratnie składają się z:

Obrazki dla dzieci na każdy dzień Rorat

Pierwszego dnia dzieci otrzymają planszę, na której w wyznaczonych miejscach będą przyklejać obrazki otrzymywane każdego dnia Adwentu. Obrazki przedstawiają kolejnych bohaterów poznawanych podczas tegorocznych Rorat, czyli osoby, które w historii zbawienia czekały na Mesjasza. Na ich odwrocie zostały wydrukowane zadania oraz pytania na poszczególne dni Adwentu.

Zeszyt z kazaniami roratnimi (wersja papierowa lub PDF)

Jest przeznaczony dla kapłana prowadzącego Roraty. Znajdują się w nim także propozycje zadań i pytań na każdy dzień oraz tekst piosenki roratniej „Wielkie czekanie” z nutami i akordami na gitarę.

Płyta CD (CD audio lub pliki mp3)

Zawiera nagrania opowieści Świętego Joachima, dziadka Pana Jezusa przeczytane przez aktora Romana Michalskiego oraz piosenkę „Wielkie czekanie” w wykonaniu rodziny Szewcoaniołów. Jest także piosenka w wersji instrumentalnej.

Dekoracja do kościoła

Przedstawia św. Joachima trzymającego zwój, na którym jest wypisane hasło tegorocznych Rorat: „Z narodzeniem Jezusa było tak…”.

Materiały dostępne na:

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama