107,6 FM

Sosnowiec. Powstanie drugie już miasteczko ruchu rowerowego

Sosnowiec będzie miał drugie już miasteczko ruchu rowerowego. Dzięki dofinansowaniu, które otrzymało miasto najmłodsi mieszkańcy już w przyszłym roku będą mogli w praktyce uczyć się przepisów ruchu drogowego i szkolić w zakresie ruchu pieszych oraz rowerzystów przy tzw. szkole z "armatą".

To będzie idealne miejsce do nauki poprawnego zachowania na drodze, przejściu dla pieszych oraz praktyczna nauka przepisów drogowych. W miasteczku ruchu rowerowego powstaną drogi i infrastruktura spotykana w miastach - informuje Rafał Łysy, rzecznik sosnowieckiego magistratu:

Nie zabraknie też oznakowania przejazdu kolejowego oraz drogi w kształcie ósemki do szlifowania umiejętności jazdy - dodaje Rafał Łysy:

To będzie drugie miasteczko ruchu drogowego w Sosnowcu. Pierwsze powstało w ramach Budżetu Obywatelskiego pod koniec 2017 roku w Zagórzu obok Szkoły Podstawowej nr 46 przy ul. Gwiezdnej.

Miasteczko o powierzchni ok. 1360 m2 powstanie na terenie Zespołu Szkół nr 2 przy ulicy Prusa 253 A w Środuli. Koszt całego projektu wynosi 545 tys. zł. Jednak miasto poniesie zdecydowanie mniejsze koszty ponieważ pozyskało blisko 448 tys. zł dofinansowania w ramach konkursu  "Bezpieczny pieszy - doposażenie przejść dla pieszych i doposażenie szkół w zakresie edukacji komunikacyjnej" z Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Priorytet: III Rozwój Sieci Drogowej Ten-T i Transportu Multimodalnego Działanie: 3.1. Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN-T.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama