107,6 FM

Śląskie. 11 nowych karetek dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach

11 nowoczesnych karetek już wkrótce wyjedzie do pacjentów w naszym regionie. Pojazdy, o które wzbogaciło się Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach mają trafić do różnych stacji, m.in. w Mysłowicach, Chorzowie, czy nowo otwartej placówki w Łanach.

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach z jedenastoma nowymi karetkami. Pojazdy są wyposażone w nowoczesny sprzęt, w tym pompy infuzyjne automatycznie dawkujące leki czy kardiomonitory. Co ważne, karetki będą wyjeżdżać do chorych nie tylko na terenie Katowic, ale w jedenastu różnych częściach regionu. Mówi dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego, Łukasz Pach:

Śląskie. 11 nowych karetek dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach   Wnętrze karetki pogotowia Adam Stano / Radio eM

Elementy wyposażenia nowych karetek wymienia ratownik medyczny, Tomasz Koterla:

Jeden z pojazdów wyposażony jest również w nosze z podnośnikiem ułatwiające transport pacjentów.

Śląskie. 11 nowych karetek dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach   Karetki pogotowia w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Adam Stano/ Radio eM

Pieniądze na zakup karetek w wysokości 10 i pół miliona złotych -- pochodziły między innymi z budżetu województwa śląskiego. Wkład własny pogotowia wyniósł około 2 miliony złotych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama