107,6 FM

TCS - początek w czwartek w Oberstdorfie

W czwartek w niemieckim Oberstdorfie zostanie rozegrany inauguracyjny konkurs 71. Turnieju Czterech Skoczni. Awans do pierwszej serii wywalczyło sześciu biało-czerwonych, najlepiej wypadł lider klasyfikacji generalnej PŚ Dawid Kubacki, który był drugi w kwalifikacjach. Początek o godz. 16.30.

W pierwszej serii, która będzie rozgrywana systemem KO i rozpocznie się o godz. 16.30, rywalem Kubackiego będzie Bułgar Władimir Zografski, Kamil Stoch zmierzy się z Amerykaninem Erikiem Belshawem, natomiast Piotr Żyła w bratobójczym pojedynku ze Stefanem Hulą. Paweł Wąsek walkę o awans do serii finałowej stoczy z Norwegiem Mariusem Lindvikiem, a rywalem Jana Habdasa będzie także Norweg Kristoffer Eriksen Sundal.

System KO, który obowiązuje tylko w TCS, wprowadzony został od 45. edycji w sezonie 1996/1997. Polega na tym, że na podstawie wyników kwalifikacji tworzonych jest 25 par (według klucza: 1. z 50., 2. z 49., itd.) pierwszej serii punktowanej. Do finału awansuje każdy zwycięzca pary oraz pięciu "szczęśliwych przegranych", czyli zawodników z najwyższymi notami spośród pokonanych w parach.

W poprzednim sezonie pierwszy konkurs TCS nie był dla Polaków udany, 29 grudnia 2021 Kubacki zajął w Oberstdorfie 28. miejsce. Zwyciężył Japończyk Ryoyu Kobayashi, a kolejne lokaty wywalczyli Norwegowie - Halvor Egner Granerud, zwycięzca tegorocznych kwalifikacji, oraz lider po 1. serii Robert Johansson i Marius Lindvik.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama