107,6 FM

Pogórskie kolędowanie już dziś!

W sobotę 7 stycznia o 17.00 w kościele NMP Królowej Polski w Pogórzu rozpocznie się jedenasty wielki charytatywny koncert kolęd. Po raz kolejny publiczność i artystki będą wspólnie odkrywać tajemnicę Bożego Narodzenia. Tym razem śpiewać będą: Antonina Kraszewska i Magdalena Steczkowska. To gwiazdy tegorocznego "Pogórskiego Kolędowania".

7 stycznia 2023 r. (sobota) o godz. 17.00 Kościół Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Pogórzu, zamieni się w kolędniczą rodzinę. - Wszyscy zgadzamy się co do tego, że czas, w którym żyjemy jest bardzo trudny. Niepewni jesteśmy przyszłości i z wielkim niepokojem przyjmujemy kolejne tragiczne informacje związane z toczącą się wojną na Ukrainie. Rok temu podczas dziesiątej edycji naszego kolędowania, nie sądziliśmy, że przyjdzie nam żyć w tak trudnych i niepewnych czasach. Dlatego, tym goręcej Państwa zapraszamy na to wydarzenie, które -  mocno w to wierzymy - skłoni nas do głębszej refleksji, wzmocni wiarę i miłość, pogłębi nadzieję w zwycięstwo prawdy, a przez to przyczyni się do szerzenia międzyludzkiej solidarności i dobra we współczesnym świecie - mówi ks. Ignacy Czader, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Pogórzu.Tegorocznymi kolędniczymi gwiazdami będą Antonina Kraszewska - cieszyńska wokalistka, która z powodzeniem podbija polską sceną muzyczną, i Magda Steczkowska piosenkarka, siostra Justyny Steczkowskiej.

- Dochód z tegorocznego koncertu, pragniemy przeznaczyć na wsparcie potrzebujących zarówno z naszego regionu, jak i spoza wschodniej granicy: dzieci, które od wielu już lat systematyczną troską i opieką obejmuje Charytatywne Stowarzyszenie Opiekuńczo Wychowawcze "Ignis" - dodaje ks. Ignacy Czader.

Organizacją koncertu od ponad dekady zajmują się parafianie i przyjaciele wraz z proboszczem i mieszkańcami Pogórza. Przygotowania do koncertu i jego organizacja to trwający prawie rok wysiłek wielu osób. Dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu społeczników jak dotąd, każdy z dziesięciu koncertów miał wyjątkową oprawę. z roku na rok podwyższany był ich poziom artystyczny, a przez to gromadziły się coraz większe rzesze widzów. Każda edycja była wyjątkowa, a równocześnie stawała się okazją do niesienia pomocy osobom słabszym, chorym i potrzebującym. Po raz kolejny pogórska parafia wypełni się kolędami 7 stycznia 2022 r.

- Serdecznie zapraszamy do kościoła, ale również poprzez transmisję internetową, chcemy być obecni w Waszych domach.Dziękujemy za każde wsparcie przekazane podczas koncertu lub zapośrednictwem portalu Zrzutka.pl - https://zrzutka.pl/c4jk8r  - dodaje Dariusz Kupka, pomysłodawca koncertu.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama