107,6 FM

Katowice. Mieszkańcy Koszutki wypowiedzą się w sprawie nocnej prohibicji

Mieszkańcy katowickiej Koszutki wypowiedzą się w sprawie nocnej prohibicji. Miasto zapowiedziało konsultacje społeczne w tej dzielnicy w sprawie ewentualnego zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach od 22.00 do 6.00 rano.

20 stycznia br. prezydent Katowic podpisał zarządzenie o przeprowadzeniu konsultacji społecznych z mieszkańcami Koszutki w sprawie wprowadzenia zakazu nocnej sprzedaży alkoholu w tej dzielnicy. W Katowicach takie rozwiązanie po raz pierwszy wprowadzono w lipcu 2018 roku w Śródmieściu. Obecnie tzw. nocna prohibicja obejmuje 5 dzielnic. - Informuje Sandra Hajduk z katowickiego magistratu:

Pierwsze ograniczenie dot. nocnej sprzedaży alkoholu zostało wprowadzone uchwałą Rady Miasta Katowice w lipcu 2018 roku w Śródmieściu. W kolejnych latach doszły dzielnice: Szopienice-Burowiec i Załęże - od lutego 2021 r. oraz Dąbrówka Mała i Bogucice - od lipca 2022 r. O wprowadzenie nocnej prohibicji w Koszutce wystąpił przewodniczący rady miasta Maciej Biskupski.- Dodaje Sandra Hajduk:

Konsultacje z mieszkańcami Koszutki odbędą się w lutym. Podobnie jak w poprzednich dzielnicach zostaną przeprowadzone w formie otwartego spotkania oraz za pośrednictwem formularza ankietowego. Spotkanie odbędzie się 16 lutego (czwartek) o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury „Koszutka" przy ul. Grażyńskiego 47, natomiast ankietę online będzie można uzupełnić od 6 do 19 lutego poprzez stronę Katowice.eu/konsultacje. Do udziału w spotkaniach zaproszeni zostaną również przedstawiciele zarówno Straży Miejskiej, jak i Policji. Całość działań konsultacyjnych zostanie zakończona do końca marca br.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama