107,6 FM

Co stało się z polskim proboszczem w rosyjskim Biełgorodzie?! "Wyszedł na spacer i znikł. Dobę później nadszedł SMS: «Zatrzymano mnie»"

Proboszcz parafii katolickiej w Biełgorodzie – mieście rosyjskim w pobliżu granicy z Ukrainą – polski kapucyn o. Marek Bakierzyński kilka dni temu zaginął i do dzisiaj nie wiadomo dokładnie, gdzie się znajduje. O zdarzeniu ponformowała na swojej stronie w sieci "Telegram" rosyjska dziennikarka i obrończyni praw człowieka Jewa Mierkaczowa.

"Było tak: kapłan wyszedł na spacer i znikł. Dobę później nadszedł SMS: «Zatrzymano mnie». Jego bliscy skontaktowali się z policją, która jednak odpowiedziała, że o niczym nie wie. Już dwie doby szukają go" – napisała członkini Rady Praw Człowieka przy Prezydencie Federacji Rosyjskiej. Dodała, że natychmiast zainteresowała się sprawą, ale na razie nie udało jej się dowiedzieć niczego więcej. Wezwała biełgorodzkich prawników i pracowników społecznych, aby – jeśli przeczytali jej wiadomość – pomogli jej w poszukiwaniach. "Mam jakieś złe przeczucie" – dodała na zakończenie swego wpisu.

Ks. Bakierzyński pochodzi z Płońska, a w Rosji pracuje od 20 lat.

OGLĄDAJ relację na bieżąco: Atak Rosji na Ukrainę

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama