107,6 FM

Katowice. Wybuch w Szopienicach. Pomoc dla tych, którzy stracili dach nad głową

Trwa zbiórka na pomoc dla parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach-Szopienicach. Przypomnijmy, że w piątek doszło tam do wybuchu, w wyniku którego doszczętnie zniszczony został budynek plebanii.

W wybuchu w Katowicach-Szopienicach zginęły dwie osoby, a kolejnych kilka zostało rannych. Pieniądze z przelewów, które można kierować bezpośrednio na konto parafii zostaną wykorzystane na doraźną pomoc tym, którzy stracili dach nad głową.

Swoją pomoc zaoferowało także miasto Katowice. Wylicza Ewa Lipka z katowickiego magistratu:

Katowice. Wybuch w Szopienicach. Pomoc dla tych, którzy stracili dach nad głową   Do wybuchu budynku probostwa parafii ewangelicko-augsburskiej w Katowicach-Szopienicach doszło w piątek 27 stycznia Justyna Stolfik-Binda / Radio eM

W tej sprawie śledztwo prowadzi katowicka prokuratura, badając również hipotezę 'rozszerzonego samobójstwa'.

Tymczasem trwa zbiórka na potrzeby parafii Ewangelicko-Augsburskiej, która straciła plebanię. Proboszcz ksiądz Adam Malina wskazuje, że można przelać dowolną ofiarę na konto parafii:

Dodajmy, że o wsparciu zapewnił poszkodowanych arcybiskup Wiktor Skworc. W specjalnym komunikacie napisał: "Już dziś deklarujemy gotowość udzielenia gościny, mieszkania i utrzymania".

Ulica Bednorza nadal jest nieprzejezdna.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama