107,6 FM

Co w planach dla ministrantów?

Diecezjalne Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza ministrantów do udziału w różnych formach zaangażowania.

Pierwsza z propozycji to zaproszenie dla ceremoniarzy do służby w Diecezjalnej Diakonii Liturgicznej. „Chcielibyśmy, aby nasze diecezjalne liturgie, dzięki waszemu zaangażowaniu i służbie były jeszcze bardziej uroczyste i piękne. Niech wasze liturgiczne doświadczenie i umiejętności będą także dobrem całej naszej diecezjalnej wspólnoty” - zachęcają Diecezjalne Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z diecezjalnym ceremoniarzem.

Organizowany jest też kurs dla lektorów skierowany do uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz starszych, którzy chcą pełnić tę funkcję podczas liturgii. Jego uczestnicy będą mogli poznać zasady liturgicznego czytania Słowa Bożego, wziąć udział w ćwiczeniach praktycznych umiejętności pracy z tekstem biblijnym. Przewidziano też indywidualne spotkane z logopedą.

Kurs odbędzie się w domu katechetycznym parafii św. Andrzeja w Zabrzu (ul. Wolności 196) w terminach: 18 lutego, 4 i 25 marca, w godzinach od 9.00 do 19.00. Koszt to 40 zł (za każde spotkanie), liczba miejsc jest ograniczona. Kończący kurs zostaną ustanowieni lektorami podczas uroczystej Mszy św., która odbędzie się w maju.

Wspólnoty ministranckie zaproszone są też do udziału w XIX Mistrzostwach Diecezji Gliwickiej w Piłce Nożnej. Rozgrywki dekanalne zostaną zakończone do 30 kwietnia. Najlepsze drużyny spotkają się w maju w Zabrzu, aby powalczyć o zwycięstwo i udział w ogólnopolskim finale, który odbędzie się 26 i 27 czerwca.

Szczegółowe informacje i zapisy na wszystkie wydarzenia na stronie internetowej: www.lsogliwice.pl. Kontakt: e-mail: lso.gliwice@gmail.com, tel.: 690 691 886.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama