107,6 FM

Katowice. Wolontariusze z Fundacji Wolne Miejsce pojechali pomagać w Turcji

Widząc tragedię ludzi, którzy stracili swoje domy w trzęsieniu ziemi, Fundacja Wolne Miejsce z Katowic - jako pierwsza z Polski - ponownie rusza ze wsparciem żywnościowym. Już dziś [16.02.2023] pod słynnym fundacyjnym kotłem znów zapłonie ogień, by ogrzać i karmić tysiące potrzebujących osób.

Z trudnej misji w Turcji wrócili polscy ratownicy - strażacy i medycy, a do Turcji z Katowic pojechała sześcioosobowa ekipa wolontariuszy z Fundacji Wolne Miejsce. Po przebyciu ponad 3000 km od dziś [16.02.2023] będą gotować i wydawać gorące posiłki potrzebującym.   - Informuje Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce:

Fundacja Wolne Miejsce w swoich sklepach socjalnych i społecznych sieci Spichlerz zbiera też dary rzeczowe, tj. żywność długoterminową, nowe koce, nową ciepłą odzież, worki na gruz i rękawice. - Pierwsze dary już dotarły do Turcji - dodaje Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji:

Fundacja czeka też na zgłoszenia wolontariuszy chętnych na wyjazd do Turcji na wymianę pierwszej ekipy. Potrzebne są osoby odpornych fizycznie i psychicznie na bardzo trudne warunki, mile widziane jest też  doświadczenie kulinarne.

Katowice. Wolontariusze z Fundacji Wolne Miejsce pojechali pomagać w Turcji   Ekipa Fundacji Wolne Miejsce już w Turcji foto/facebook.com/wolnemiejsce/
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama