107,6 FM

MRiPS: milion seniorów otrzyma trzynaste emerytury jeszcze marcu

Milion seniorów otrzyma trzynaste emerytury jeszcze marcu. W sumie dodatkowe świadczenie w wysokości minimalnej emerytury trafi do 9,7 mln osób - przekazało PAP Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Koszt wypłaty trzynastych emerytur to 15,4 mld zł.

Trzynastki wypłacane są z urzędu. Nie trzeba składać żadnego wniosku. Harmonogram wypłat dodatkowych świadczeń to: 1 kwietnia (wypłata 31 marca), 5 kwietnia, 6 kwietnia, 10 kwietnia, 15 kwietnia, 20 kwietnia, 25 kwietnia.

"Milion seniorów swoje trzynastki otrzyma jeszcze marcu. Dodatkowe świadczenie pieniężne wypłacane jest w wysokości minimalnej emerytury. Dostaną je wszyscy emeryci i renciści - w sumie ok. 9,7 mln osób" - przekazała PAP minister rodziny Marlena Maląg.

Zwróciła uwagę, że trzynaste świadczenie trafi do emerytów i rencistów już po raz piąty. "To aż 15,4 mld zł dodatkowego wsparcia finansowego dla seniorów. Jako rząd Zjednoczonej Prawicy jesteśmy dumni i szczęśliwi, że dzięki rekordowej waloryzacji świadczeń i realizowanym przez nas programom możemy wesprzeć osoby, które przez wiele lat ciężko pracowały i zasługują na spokojną, godną emeryturę" - dodała szefowa MRiPS.

Przeczytaj: Rekordowy skok liczby emerytów

Przypomniała, że w tym roku planowana jest także wypłata czternastych emerytur.

"Dbamy o to od pierwszych dni naszych rządów i nie zatrzymujemy się w tych działaniach. W tym roku na stałe planujemy również wprowadzić wypłatę czternastych świadczeń, które są bardzo ważnym wsparciem, w szczególności dla osób pobierających najniższe świadczenia" - wskazała minister rodziny.

Przeczytaj: Od marca można dorobić więcej na rencie lub wcześniejszej emeryturze

Dodatkowe roczne świadczenie pieniężne przysługuje osobom, które 31 marca mają prawo do emerytury - w tym emerytury pomostowej, okresowej emerytury kapitałowej i emerytury częściowej, renty z tytułu niezdolności do pracy - w tym renty dla inwalidów wojennych i wojskowych oraz rent wypadkowych, renty szkoleniowej, renty socjalnej, renty rodzinnej - w tym renty rodzinnej po inwalidzie wojennym lub wojskowym oraz rent rodzinnych wypadkowych, rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego, świadczenia pieniężnego przysługującego cywilnym niewidomym ofiarom działań wojennych, nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, świadczenia i zasiłku przedemerytalnego.

Z kwoty świadczenia nie są dokonywane potrącenia i egzekucje, nie jest też ona wliczana do dochodu.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy