107,6 FM

Rusza festiwal Sacrum in Musica

Już od poniedziałku 17 kwietnia rozpoczyna się w Bielsku-Białej cykl koncertów organizowanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej na Podbeskidziu - Sacerum in Musica. Wydarzenie objęli swoim patronatem bp Roman Pindel i zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego bp Adrian Korczago oraz prezydent miasta Jarosław Klimaszewski.

Na festiwalowy program składają się spotkania z muzyką różnych religii i epok.

W inauguracyjnym koncercie 17 kwietnia o 18.00 w kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka na os. Karpackim pod dyrekcją Radosława Dronia wystąpią: sopranistka Ewa Tracz, Bielska Orkiestra Kameralna i Chór Filharmoników Katowickich. Wykonają m.in. dzieła H.M. Góreckiego, G.F. Haendla i W. A.Mozarta.

We wtorek 18 kwietnia o 18.00 z koncertem muzyki cerkiewnej w ewangelickim kościele Zbawiciela wystąpi  Partes - męski zespół wokalistów z Poznania pod kierownictwem Michała Łaszewicza.

W środę 19 kwietnia o 18.00 w sali ceremonii na Cmentarzu Żydowskim na spotkanie z muzyką barokową zaprasza zespół Il Giardino d’Amore oraz solistki: Sylwia Stępień i Natalia Kawałek-Plewniak. Dyrygować będzie i na skrzypcach zagra Stefan Plewniak. W programie kocertu znajdzie się "Settimana Santa Venezia" Antonio Vivaldiego.

Finałowy koncert gospel odbędzie się 20 kwietnia o 18.00 w sali Bielskiego Centrum Kultury, a wystąpią: Colin Wiliams i Gospel Celebrate z Wielkiej Brytanii.

Bilety do nabycia w kasach BCK.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama