107,6 FM

Kard. Parolin o watykańskiej misji w sprawie pokoju na Ukrainie: Są nowości, ale "naturalnie na poziomie poufnym"

Watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin oświadczył w środę, że misja Stolicy Apostolskiej w sprawie pokoju na Ukrainie będzie szła "naprzód". Pierwszy o tej misji powiedział papież Franciszek pod koniec kwietnia podczas rozmowy z dziennikarzami.

Kardynał Parolin pytany o misję pokojową w czasie swej wizyty na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie oświadczył, że są nowości, ale - zastrzegł - "naturalnie na poziomie poufnym".

"Sądzę, że pójdzie się naprzód" - dodał.

Sekretarz stanu odniósł się też do stanowiska władz Ukrainy i Rosji, które oświadczyły na początku maja, że nic im nie wiadomo o misji.

"Powiedziały, że nic im nie wiadomo, ale potem były kontakty, w trakcie których były wyjaśnienia z obu stron i uznano to za nieporozumienie" - stwierdził kardynał Parolin.

O misji poinformował nieoczekiwanie papież podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu lecącego z Budapesztu do Rzymu. Ujawnił, że "trwa misja" Stolicy Apostolskiej w sprawie pokoju w Ukrainie, która - jak zastrzegł Franciszek - nie została jeszcze publicznie ogłoszona.

Zobacz też: Inwazja Rosji na Ukrainę. Relacjonujemy na bieżąco

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama