107,6 FM

Zaproszenie na święcenia kapłańskie

Na uroczystość do katedry, a wcześniej na czuwanie modlitewne, zapraszają bp Sławomir Oder i bp Andrzej Iwanecki.

W dzisiejszą niedzielę w kościołach diecezji gliwickiej czytany jest list przed święceniami prezbiteratu, które odbędą się w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, 27 maja o 10.00 w gliwickiej katedrze.

Święcenia kapłańskie przyjmą trzej diakoni: Marek Czorny, pochodzący z parafii św. Jana Chrzciciela w Gliwicach-Żernikach, Łukasz Rasztar z parafii św. Stanisława Kostki w Lublińcu i Paweł Pilśniak z parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gliwicach-Sikorniku.

„Powołanie do kapłaństwa nie jest wyborem zawodu. Jest to odpowiedź na zaproszenie Chrystusa. Warunkiem niezbędnym realizacji powołania jest zatem spotkanie z Panem, który powołuje do służby w swoim Kościele. Można poświęcić swe życie tylko dla Pana, który objawia swe oblicze. Wspólnota żyjąca świętością i podejmująca codzienny trud jej realizacji jest zatem miejscem, w którym młody człowiek może łatwiej dostrzec obecność Jezusa i usłyszeć Jego wezwanie: »Pójdź za mną!«. To w takiej wspólnocie, powołany do kapłaństwa może nie tylko usłyszeć głos Pana, ale poczuć przynaglenie i zachętę do podjęcia wezwania, patrząc na przykład świętości kapłańskiej w osobie towarzyszącego wspólnocie pasterza” - piszą w liście biskupi gliwiccy.

Zapraszają też wszystkich, zwłaszcza młodych, do udziału w spotkaniu modlitewnym, które odbędzie się w kościele św. Alberta Wielkiego (parafia św. Michała, ul. Bolesława Krzywoustego 1) w piątek 26 maja o 19.30. „Będzie to okazja, aby wyrazić naszą bliskość wobec Marka, Łukasza i Pawła oraz prosić o nowe powołania kapłańskie i zakonne” - zachęcają biskupi.

Pełna treść listu na następnej stronie:

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama