107,6 FM

Przewodniczący KEP: Siłą "Gościa Niedzielnego" są ludzie, którzy tworzyli i tworzą go od 100 lat

"Kościół powstał dzięki Słowu, żyje dzięki Słowu i służy Słowu, którym jest nasz Pan Jezus Chrystus. Życzę, aby Gość Niedzielny zawsze słuchał tego Słowa i temu Słowu służył, nie dając się zwieść słowom fałszywych proroków" - pisze abp Stanisław Gądecki.

 

Słowo Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego

Siłą wspólnoty ludzi wierzących jest zawsze Duch Święty, który daje wspólnocie życie i wzrost. Zaraz za Duchem są ludzie, którzy wsłuchują się w głos Ducha i sprawiają, że Boże natchnienia przybierają konkretną formę. Siłą więc „Gościa Niedzielnego” – wraz z Bożą łaską – są ludzie, którzy tworzyli i tworzą go od 100 lat. Myślę najpierw o pasterzach, którzy – realizując Boży zamysł – zainicjowali pismo, później o redaktorach naczelnych, wreszcie o redaktorach i całym sztabie osób, bez których praca redakcji byłaby niemożliwa. To całe pokolenia ludzi oddanych Bogu i Kościołowi.

Samo zaś słowo ma moc. Przecież „na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo (…) Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było Życie” (J 1,1-4). Kościół powstał dzięki Słowu, żyje dzięki Słowu i służy Słowu, którym jest nasz Pan Jezus Chrystus. Życzę, aby „Gość Niedzielny” zawsze słuchał tego Słowa i temu Słowu służył, nie dając się zwieść słowom fałszywych proroków.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama