107,6 FM

Region. Zatrzymano kolejnego przemytnika i nielegalnych migrantów

Funkcjonariusze z Placówki SG w Bielsku-Białej wspólnie z Policjantami z Węgierskiej Górki zatrzymali 31 nielegalnych migrantów oraz wiozącego ich kierowcę.

W miniony weekend funkcjonariusze Straży Granicznej z PSG w Bielsku-Białej otrzymali informację od Policjantów z Węgierskiej Górki (pow. żywiecki) o 31 cudzoziemcach ujawnionych w samochodzie dostawczym typu bus. Funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili wobec obcokrajowców kontrolę legalności pobytu, w wyniku której okazało się, że przebywają w Polsce nielegalnie. W związku z powyższym wszyscy zostali zatrzymani. - Informuje Szymon Mościcki, rzecznik prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej:

Pojazdem kierował 23-letni obywatel Syrii. Został mu przedstawiony zarzut zorganizowania przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz zarzut nie zatrzymania się do kontroli drogowej. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama