107,6 FM

Śląscy strażacy w roli sportowców. Powalczą w Europejskich Igrzyskach Policji i Straży Pożarnej

W piątek [29.09] rozpoczynają się Europejskie Igrzyska Policji i Straży Pożarnej w Hiszpanii. Na zawody wybrało się 13 strażaków z województwa śląskiego, w tym między innymi tenisiści stołowi i siatkarze, którzy mają już na koncie złoto w zeszłorocznych igrzyskach światowych.

13 strażaków z województwa śląskiego wylatuje na Europejskie Igrzyska Policji i Straży Pożarnej do Hiszpanii. Od piątku [29.09] przez tydzień będą rywalizować w czterech dyscyplinach: siatkówce, tenisie stołowym, pływaniu oraz na bieżni. Śląscy strażacy dołączą do innych reprezentantów naszego kraju, którzy oprócz codziennej służby trenują w czołowych polskich klubach:

Mówi Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Jacek Kleszczewski. Polscy strażacy mają już na swoim koncie sportowe sukcesy. To między innymi siatkarskie złoto na światowych igrzyskach Strażaków i Policjantów w 2022 roku.

- Strategia na nadchodzące zmagania jest podobna – przekonuje Jacek Pić z Komendy Powiatowej w Tarnowskich Górach:

Nadal jednak na pierwszym miejscu strażacy-sportowcy stawiają codzienną służbę. Mówi Sebastian Lubaś z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Katowicach:

Igrzyska w Hiszpanii potrwają do 7 października.

 

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama