107,6 FM

Śląski Związek Bokserski świętuje 100-lecie

W sobotę 30 września Śląski Związek Bokserski rozpocznie obchody stulecia istnienia. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. w katowickiej katedrze.

Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 16 w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach. W trakcie Eucharystii zostanie poświęcony sztandar Śląskiego Związku Bokserskiego. Następnie wydarzenie przeniesie się do hali sportowej przy ul. Alfreda 1 w Katowicach, gdzie odbędzie się gala, podczas której zostaną wręczone odznaczenia i medale, a organizatorzy zaprezentują okolicznościowe karty pocztowe, wydane przez Pocztę Polską z okazji 100-lecia ŚZB. Będzie to także okazja do spotkania z legendami śląskiego boksu.

W uroczystościach będą uczestniczyli również wybitni przedstawiciele świata sportu oraz lokalnych władz. Obecność reprezentantów instytucji publicznych i przyjaciół boksu jest niezmiernie ważna, podkreślając tym samym znaczenie ŚZB dla rozwoju sportu na terenie Śląska. Podczas obchodów nie zabraknie także wyjątkowych momentów, takich jak wręczenie wyróżnień i odznaczeń dla osób, które szczególnie przyczyniły się do sukcesów Śląskiego Związku Bokserskiego. Będzie to okazja do uhonorowania najlepszych zawodników z regionu oraz trenerów za ich ciężką pracę i oddanie dla boksu.

Emocjom całemu wydarzeniu doda mecz bokserski Śląsk vs Reszta Polski, który stanowi jeden z kulminacyjnych punktów tego wydarzenia. To starcie będzie nie tylko okazją do okazania regionalnej dumy, ale także do wyrażenia narodowego ducha współzawodnictwa. Oczekuje się, że pojedynek będzie pełen niespodzianek i zwrotów akcji.

Gdy bojowe emocje już opadną, rozpocznie się zakończenie oficjalnej części gali i uczestnicy zostaną zaproszeni na uroczysty bankiet, aby w kuluarach rozwodzić się na temat historii, wyciągać wnioski oraz patrzyć w przód - ku nowemu.

To wyjątkowe wydarzenie ma na celu nie tylko uczczenie 100 lat istnienia Śląskiego Związku Bokserskiego, ale również podkreślenie roli boksu w kształtowaniu ducha rywalizacji, dyscypliny i wspólnoty w społeczności śląskiej.

- Razem z całą społecznością śląską czekamy na niezapomniane chwile podczas obchodów 100-lecia Śląskiego Związku Bokserskiego w Katowicach. Boks to nasza pasja, a ta 100. rocznica to okazja do świętowania i jednoczenia się w miłości do tego wspaniałego sportu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tych historycznych obchodach - podkreśla Tomasz Kowalik, prezes Zarządu Śląskiego Związku Bokserskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama